Pilotaż w Polsce

Po analizie zaleceń opracowanych przez zespół z Katalonii zdecydowaliśmy o podjęciu próby wdrożenia rekomendacji związanych z antybiotykoterapią i leczeniem ostrego zapalenia ucha środkowego u dzieci w wieku  3 - 17 r.ż. w Polsce. Przytoczone wyżej statystyki, katalońskie rekomendacje oraz wytyczne AAP oraz AAFP obrazują wzrastający problem nadmiernego stosowania antybiotykoterapii w leczeniu ostrego zapalenia ucha środkowego w wielu krajach. Głównym celem projektu jest uzyskanie opinii lekarzy pediatrów oraz opiekunów dzieci w wieku od 2 -17 r.ż. odnośnie słuszności zastosowanej terapii ostrego zapalenia ucha środkowego, w celu przeprowadzenia badania ewaluacyjnego na terenie Polski, które poprzez swoją formę, jaką jest systematyczne zbieranie danych źródłowych i analiz, umożliwi ocenę wartości proponowanej interwencji.

W Polsce ten proces będzie przeprowadzony we współpracy z instytucjami zajmującymi się ochroną zdrowia. Wstępne założenia projektu będą konsultowane z ekspertami ze środowiska medycznego oraz naukowego. Do pilotażu NFZ zaprosi placówki podstawowej opieki zdrowotnej, które będą chciały sprawdzić to rozwiązanie w swoich zespołach.

Aby proces ten był możliwy zostaną zastosowane ścisłe kryteria oceny, które umożliwią określenie efektywności proponowanej interwencji, oszacowanie skuteczności tych działań w odniesieniu do celów, a także analizę wpływu na specyficzne problemy strukturalne.

Jednocześnie, po zakończeniu pilotażu, zespół koordynujący przekaże wnioski wraz z rekomendacjami do konsultacji wewnątrz Konsorcjum projektu, gdzie poddane zostaną analizie.

Projekt Essencial został podzielony na 3 etapy, z których każdy zawiera ściśle określone cele.

Projektowanie i wdrażanie profesjonalnych stron internetowych